06-09-2015 15:47:56 - DDS SP v.3.15.6.1

RESULTATLISTE
Vodskov Stævnet 50 og 200m 2015

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1118911Tobias Butler01-514 Vodskov Skytteforening199/16    200/11    399/27G
2103696Louise Karstoft01-514 Vodskov Skytteforening200/12    199/15    399/27S
3112545Nicoline Frankfurth01-514 Vodskov Skytteforening198/12    198/12    396/24B
4102409Magnus Larsen01-514 Vodskov Skytteforening198/10    198/07    396/17
5117764Nicklas Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds195/08    198/08    393/16
6103315Magnus Kristensen01-514 Vodskov Skytteforening196/08    197/11    393/19
7114557Christine Langbak Poulsen01-561 Hobro Egnens Skytteforening197/09    196/08    393/17
8119022Louise Krogsgaard01-514 Vodskov Skytteforening197/08    194/08    391/16
9102421Frederik Andersen01-514 Vodskov Skytteforening194/05    195/06    389/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1102410Mikkel Gjøderum Jørgensen01-514 Vodskov Skytteforening198/07    192/05    390/12G
2114553Marie Andreasen01-561 Hobro Egnens Skytteforening194/03    195/05    389/08S
3117765Peter A. Sørensen01-501 Aalborg Skyttekreds194/04    194/01    388/05B
4119789Karoline Jakobsen01-513 Vester Hassing Skf.188/03    190/06    378/09
5117040Sebastian C. Bonde01-514 Vodskov Skytteforening186/03    191/07    377/10
6118294Nicolai Mou Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening187/06    189/03    376/09
7114555Markus Kjær Pedersen01-561 Hobro Egnens Skytteforening189/05    187/06    376/11
8121510Trondur Hansen01-501 Aalborg Skyttekreds183/03    186/01    369/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1121676Axel Aaes Christensen01-514 Vodskov Skytteforening196/05    193/09    389/14G
2121675Valdemar Lunddal Jensen01-514 Vodskov Skytteforening191/02    195/09    386/11S
3119630Kasper Rosenmeier Jensen01-513 Vester Hassing Skf.187/02    190/02    377/04B
4121974Nicklas Frankfurth01-514 Vodskov Skytteforening188/03    189/00    377/03
5121927Lasse Lundegaard Rasmussen01-514 Vodskov Skytteforening179/02    176/01    355/03

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
1104886Emil L. Nielsen01-513 Vester Hassing Skf.200/15    198/13    398/28G
2109643Christine Jacobi06-001 Viborg Skytteforening198/09    199/09    397/18S
3105786Jonas Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds199/09    198/09    397/18B
498709Pernille Holst Andersen01-511 Skf. Kimbrerne195/08    198/07    393/15
5102416Fie Brandi Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening192/05    197/07    389/12

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1104375Freja Møller Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds197/05    197/08    394/13G
2108748Kathrine Jakobsen01-513 Vester Hassing Skf.191/04    198/06    389/10S
3109982Christine Svindborg01-514 Vodskov Skytteforening190/03    193/04    383/07B
4102934Kristian Møller Kristensen01-501 Aalborg Skyttekreds196/06    183/06    379/12
5121919David Rønn01-501 Aalborg Skyttekreds179/03    189/06    368/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG
186372Christinna Herskind01-501 Aalborg Skyttekreds194/09    192/03    386/12G
285492Martin Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub190/09    194/06    384/15
392905Kaj Mørk01-513 Vester Hassing Skf.194/06    190/04    384/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 1
117033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds195/12    196/07    391/19G

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 3
115859Mads Sigsgaard01-514 Vodskov Skytteforening190/04    184/04    374/08G

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V1
125302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening195/09    199/02    394/11G
223116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening195/09    197/07    392/16
310518Knud Jensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds194/07    197/09    391/16

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V2
115095Flemming Lindemann01-514 Vodskov Skytteforening188/06    194/08    382/14G
2116012Kaj Haulrich01-514 Vodskov Skytteforening191/04    190/03    381/07S
3120948Gunnar Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub189/06    188/06    377/12
414060Jens Justenlund01-519 Åbybro Skytteforening180/03    184/03    364/06
597283Finn Redke01-514 Vodskov Skytteforening152/01    143/00    295/01

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK1
119407Morten de Place Bjørn06-001 Viborg Skytteforening200/10    199/10    399/20G
2112246Anne Lise Herskind01-514 Vodskov Skytteforening199/12    199/12    398/24S
382492René Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening197/09    200/07    397/16B
499527Lisbeth Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening196/10    197/07    393/17
5115942Jens Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening198/11    195/09    393/20
6102415Jens Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening194/08    198/09    392/17
7111183Dennis Kristensen01-514 Vodskov Skytteforening196/06    196/06    392/12
8109981Klaus Svindborg01-514 Vodskov Skytteforening200/11    192/06    392/17
9115943Erik Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening196/07    194/06    390/13
10103695Bent Andersen01-514 Vodskov Skytteforening193/03    196/09    389/12
1113483Bodil Abildgaard01-561 Hobro Egnens Skytteforening193/06    195/11    388/17
12103697Jens Ingerslev Larsen01-514 Vodskov Skytteforening196/09    192/05    388/14
1313407Jens Arne Abildgaard01-561 Hobro Egnens Skytteforening194/07    192/07    386/14

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK2
1105678Kurt Pedersen01-561 Hobro Egnens Skytteforening191/06    195/04    386/10G
2117129Frederik Lindemann01-514 Vodskov Skytteforening195/07    189/04    384/11S
314722Jørn Jeppesen01-514 Vodskov Skytteforening183/00    185/02    368/02
4105679Erling Pedersen01-561 Hobro Egnens Skytteforening178/03    179/02    357/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1103696Louise Karstoft01-514 Vodskov Skytteforening200/12P
2118911Tobias Butler01-514 Vodskov Skytteforening199/16P
3112545Nicoline Frankfurth01-514 Vodskov Skytteforening198/12P
4102409Magnus Larsen01-514 Vodskov Skytteforening198/10
5114557Christine Langbak Poulsen01-561 Hobro Egnens Skytteforening197/09
6119022Louise Krogsgaard01-514 Vodskov Skytteforening197/08
7103315Magnus Kristensen01-514 Vodskov Skytteforening196/08
8117764Nicklas Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds195/08
9102421Frederik Andersen01-514 Vodskov Skytteforening194/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1102410Mikkel Gjøderum Jørgensen01-514 Vodskov Skytteforening198/07P
2117765Peter A. Sørensen01-501 Aalborg Skyttekreds194/04P
3114553Marie Andreasen01-561 Hobro Egnens Skytteforening194/03P
4114555Markus Kjær Pedersen01-561 Hobro Egnens Skytteforening189/05
5119789Karoline Jakobsen01-513 Vester Hassing Skf.188/03
6118294Nicolai Mou Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening187/06
7117040Sebastian C. Bonde01-514 Vodskov Skytteforening186/03
8121510Trondur Hansen01-501 Aalborg Skyttekreds183/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1121676Axel Aaes Christensen01-514 Vodskov Skytteforening196/05P
2121675Valdemar Lunddal Jensen01-514 Vodskov Skytteforening191/02P
3121974Nicklas Frankfurth01-514 Vodskov Skytteforening188/03
4119630Kasper Rosenmeier Jensen01-513 Vester Hassing Skf.187/02
5121927Lasse Lundegaard Rasmussen01-514 Vodskov Skytteforening179/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
1104886Emil L. Nielsen01-513 Vester Hassing Skf.200/15P
2105786Jonas Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds199/09P
3109643Christine Jacobi06-001 Viborg Skytteforening198/09
498709Pernille Holst Andersen01-511 Skf. Kimbrerne195/08
5102416Fie Brandi Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening192/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1104375Freja Møller Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds197/05P
2102934Kristian Møller Kristensen01-501 Aalborg Skyttekreds196/06P
3108748Kathrine Jakobsen01-513 Vester Hassing Skf.191/04
4109982Christine Svindborg01-514 Vodskov Skytteforening190/03
5121919David Rønn01-501 Aalborg Skyttekreds179/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG
186372Christinna Herskind01-501 Aalborg Skyttekreds194/09P
292905Kaj Mørk01-513 Vester Hassing Skf.194/06P
385492Martin Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub190/09
473324Peter Sigsgaard01-514 Vodskov Skytteforening184/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 1
117033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds195/12P

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 3
115859Mads Sigsgaard01-514 Vodskov Skytteforening190/04P

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V1
123116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening195/09P
125302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening195/09P
310518Knud Jensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds194/07

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V2
1116012Kaj Haulrich01-514 Vodskov Skytteforening191/04P
2120948Gunnar Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub189/06P
315095Flemming Lindemann01-514 Vodskov Skytteforening188/06
414060Jens Justenlund01-519 Åbybro Skytteforening180/03
597283Finn Redke01-514 Vodskov Skytteforening152/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK1
1109981Klaus Svindborg01-514 Vodskov Skytteforening200/11P
219407Morten de Place Bjørn06-001 Viborg Skytteforening200/10P
3112246Anne Lise Herskind01-514 Vodskov Skytteforening199/12P
4115942Jens Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening198/11
582492René Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening197/09
699527Lisbeth Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening196/10
7103697Jens Ingerslev Larsen01-514 Vodskov Skytteforening196/09
8115943Erik Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening196/07
9111183Dennis Kristensen01-514 Vodskov Skytteforening196/06
10102415Jens Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening194/08
1113407Jens Arne Abildgaard01-561 Hobro Egnens Skytteforening194/07
1213483Bodil Abildgaard01-561 Hobro Egnens Skytteforening193/06
13103695Bent Andersen01-514 Vodskov Skytteforening193/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK2
1117129Frederik Lindemann01-514 Vodskov Skytteforening195/07P
2117987Anne Jacobi06-001 Viborg Skytteforening193/07P
3105678Kurt Pedersen01-561 Hobro Egnens Skytteforening191/06
414722Jørn Jeppesen01-514 Vodskov Skytteforening183/00
5105679Erling Pedersen01-561 Hobro Egnens Skytteforening178/03

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab BK
1103315Magnus Kristensen01-514 Vodskov Skytteforening147/06    147/04    294/10G
2102409Magnus Larsen01-514 Vodskov Skytteforening144/05    147/04    291/09S

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab V1
125302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening148/09    148/07    296/16G
210518Knud Jensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds148/06    147/05    295/11
310462Peter Møller01-404 Frederikshavn Skyttekreds138/01    147/04    285/05

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab V2
1116012Kaj Haulrich01-514 Vodskov Skytteforening144/04    140/00    284/04G
214851Carsten Hansen01-514 Vodskov Skytteforening133/01    136/00    269/01
314060Jens Justenlund01-519 Åbybro Skytteforening127/01    131/01    258/02

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK1
1103697Jens Ingerslev Larsen01-514 Vodskov Skytteforening146/07    144/05    290/12G
295234Mikkel Bertelsen01-514 Vodskov Skytteforening144/02    145/02    289/04

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK2
1112246Anne Lise Herskind01-514 Vodskov Skytteforening147/04    147/03    294/07G
2103695Bent Andersen01-514 Vodskov Skytteforening145/02    146/05    291/07S
3115943Erik Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening139/04    142/04    281/08
415832Michael Herskind01-514 Vodskov Skytteforening138/00    137/02    275/02
514722Jørn Jeppesen01-514 Vodskov Skytteforening129/00    136/01    265/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse BK
1103315Magnus Kristensen01-514 Vodskov Skytteforening147/06P
2102409Magnus Larsen01-514 Vodskov Skytteforening144/05

 

 

Gevær, 200m. - Klasse V1
125302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening148/09P
210518Knud Jensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds148/06
310462Peter Møller01-404 Frederikshavn Skyttekreds138/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse V2
1116012Kaj Haulrich01-514 Vodskov Skytteforening144/04P
214851Carsten Hansen01-514 Vodskov Skytteforening133/01
314060Jens Justenlund01-519 Åbybro Skytteforening127/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse ÅK1
1103697Jens Ingerslev Larsen01-514 Vodskov Skytteforening146/07P
295234Mikkel Bertelsen01-514 Vodskov Skytteforening144/02
3109981Klaus Svindborg01-514 Vodskov Skytteforening142/05

 

 

Gevær, 200m. - Klasse ÅK2
1112246Anne Lise Herskind01-514 Vodskov Skytteforening147/04P
2103695Bent Andersen01-514 Vodskov Skytteforening145/02P
313483Bodil Abildgaard01-561 Hobro Egnens Skytteforening144/03
4115943Erik Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening139/04
582492René Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening139/00
615832Michael Herskind01-514 Vodskov Skytteforening138/00
714722Jørn Jeppesen01-514 Vodskov Skytteforening129/00